SPANIELOWO - AGILITOWY ŚWIAT

Posty

Agilitowe refleksje.

Trenowanie jednocześnie z dwoma Psami jest wyzwaniem ambitnym. Zwłaszcza gdy oba Pieseczki prezentują mniej-więcej ten sam poziom zaawansowania, tzn. biegają te same torki/sekwencje. Nawet jeśli tor jest jeden, Psy nadal są dwa, nadal się od siebie różnią i nadal dla każdego potrzebna jest osobna strategia. 

https://lh5.googleusercontent.com/-yAPZPJezUyE/VFkgHMuLt3I/AAAAAAAABpc/Y220l3goiq0/s720/DSC_1237-k.png

Z Kiką biega się o tyle łatwo, że biegamy jako team kupę lat i jesteśmy bardzo zgrane. Ona wie, po co znalazła się na torze, co ma tam robić, jak należy mnie czytać. Kikunia właściwie nie popełnia błędów. Czasem tylko próbuje być nadambitna i np. pokonuje wszystkie hopki z outu. Kiczałka odchodzi pomału na sportową emeryturkę, dlatego Jej treningi są mniej wymagające, wykonuje mniej powtórzeń i nie skacze (jak widać na zdjęciu - tyczki leżą, jeśli wiszą, to sporadycznie i wyłącznie na smallikowych wysokościach). Całkowicie z hopsania nie chcę Kiczałki wyłączać. Agility sprawia Su ogromną radość, wywołuje błysk w oku, uśmiech na pysiu. Widzę, jak po każdej dobrze wykonanej sekwencji jest z siebie dumna. Ona to naprawdę kocha, treningi Ją odmładzają psychicznie i mam wrażenie, że w ogóle bardzo korzystnie wpływają na samopoczucie Rudzielca. 

https://lh5.googleusercontent.com/-fjSE1NiiPqU/VFkcGd52fQI/AAAAAAAABm8/NdAPj3xjBoQ/s720/DSC_1064-e.png

Z Echo ciągle się docieramy, uczymy się nawzajem czytać. Wielokrotnie już to podkreślałam, Szo jest niezwykle ambitną dziewczynką. Nie lubi popełniać błędów, a jak się Jej jakiś wytknie, potrafi się obrazić! W każde postawione przed Nią zadanie, wkłada 150% swoich możliwości. Uwielbia poprawne przebiegi, uwielbia wygrywać z napotkanymi trudnościami, uwielbia gdy jestem z Niej zadowolona. I mimo, że podczas pracy jest bardzo skupiona, widać, jaką radość sprawia Jej pokonanie każdej kolejnej hopeczki. Echuszkę prowadzi się na torze bardzo płynnie. Trzeba dać Jej odpowiednio dużo przestrzeni - w końcu biegnie w duecie ze swoją ambicją! ;) Ładnie pracuje na odległość, umie się wysyłać, a jednocześnie praca na bliskim kontakcie też nie jest dla Niej problemem. Powiedziałabym, że jest to Piesek uniwersalny, który poprawnie wykona zawsze to, co zrozumiał. Bo Echo taka jest, nie wystarczy, że się czegoś nauczy, Ona musi to zrozumieć, a wtedy nie ma mowy, żeby popełniła błąd.

https://lh5.googleusercontent.com/--dheLKxJdO0/VFkc9cYC3rI/AAAAAAAABnk/ZQXDY_g87CM/s720/DSC_1122-ke.png

W czasie przerwy Pieski się nudzą ;) One uwielbiają pracować i choć umieją korzystać z przerwy, odpoczywać, to zdecydowanie wolą ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć! :) Z każdą z Nich biega się nieco inaczej, dzięki temu każda uczy mnie czego innego, w tym niezwykle ważnej umiejętności, jaką jest analizowanie toru i dobieranie najbardziej optymalnej strategii z możliwych. 

Pozdrawiamy cieplutko!
GKE + M